Theatervoorstelling 'Le malade imaginaire'

05-12-2022

Wat was het druk op het Assink lyceum afgelopen donderdag! Maar liefst 230 leerlingen hadden zich verzameld om samen naar de theatervoorstelling 'Le malade imaginaire' te kijken. Bijna 350 jaar na de première van dit stuk mochten wij getuige zijn van de opvoering van dit klassieke theaterstuk van Molière door het Franse toneelgezelschap ADG Europe.

In samenwerking met het Gerrit Komrij College, Schaersvoorde, het Staring College en het Marianum was het gelukt om dit stuk naar theater de Bouwmeester te halen en konden we zo de Franse taal weer een stukje dichter bij onze leerlingen brengen. Met een publiek van allemaal leerlingen met Frans in hun pakket zat de zaal vol. En wat deden onze leerlingen het goed! Ondanks het moeilijke (en oude) Frans bleven ze aandachtig luisteren en waren ze een aangenaam publiek. Gelukkig konden ze het stuk nog aardig volgen doordat we voorafgaand aan het toneelstuk in de les de vereenvoudigde versie van 'Le malade imaginaire' hebben gelezen en de film hebben gezien. Drie verschillende interpretaties geven heel veel verschillen, dat viel wel op, dus gaan de leerlingen de komende tijd aan de slag om die verschillen te onderzoeken. 

 
Voorstelling 3

Ga terug