Workshop fietsband plakken

15-05-2023

Als je dagelijks fietst, bestaat de kans op een lekke band. Stel dat dat gebeurt, wat doe je dan? Laat je die door een van je ouders repareren of breng je je stalen ros naar de fietsenmaker? Leerlingen van de locatie Van Brakelstraat kunnen dit nu helemaal zelf!

Leerlingen uit leerjaar 2 konden zich opgeven voor de workshop ‘fietsband plakken'. De workshop werd gegeven door Peter Loohuis, voormalig techniekdocent op het Assink lyceum. Hij is inmiddels met pensioen, maar het onderwijzen is hij nog lang niet verleerd. Verschillende groepjes heeft hij wegwijs gemaakt in het plakken van een fietsband. De leerlingen weten nu elke stap die ze moeten doorlopen om een band te plakken, van controleren van het lek tot het terugplaatsen van de band op de velg.  

Volgend schooljaar gaan deze leerlingen naar de Parallelweg in Neede, waar de bovenbouw van het vmbo is gevestigd. Een goede voorbereiding voor de extra fietskilometers die ze dan gaan afleggen. 

 

Workshop Band Plakken3

Ga terug