Technasium
Het Assink lyceum in Haaksbergen mag zich vanaf nu officieel Technasium noemen. De school heeft aangetoond aan de kwaliteitseisen te voldoen die door Stichting Technasium gesteld worden aan het predicaat Technasium. Technasiumleerlingen volgen het vak Onderzoek & Ontwerpen, waarin zij vanaf de brugklas werken aan actuele, levensechte projecten. Zo ontwikkelen zij vaardigheden als creativiteit, samenwerking en zelfsturing. De school werkt samen met bedrijven en het hoger onderwijs om opdrachten te ontwikkelen.
Levensechte opdrachten
Sinds november zijn de eerste Technasiumprojecten van start gegaan op de locaties Eibergen en Haaksbergen. Leerlingen van het Assink lyceum werken aan echte praktijkopdrachten. In Eibergen onderzoeken klas 1 en 2 hoe het Hengelose renovatieproject De Bieb kan worden ingericht tot een plek waar mensen elkaar ontmoeten en kennis delen. In Haaksbergen bedenkt de onderbouw onderdelen van een nieuwe school, zoals verdiepingen en buitenruimtes, met aandacht voor circulaire en toekomstbestendige oplossingen. De vierdejaars ontwerpen een nieuwe woonwijk van drie hectare, waarbij duurzaamheid, veiligheid en inclusiviteit centraal staan. Elk project duurt tien weken en wordt afgesloten met een presentatie, inclusief een 3D-model of maquette en een poster, zodat leerlingen laten zien wat leren en creëren op een Technasium inhoudt. “Ons onderwijs is nu nog actiever en levensechter; leerlingen werken aan opdrachten die er echt toe doen,” zegt directeur Marianne Heijting. “Met onze drie talentlijnen, Kunst & Media, Sport & Gezondheid en Technologie & Technasium, kunnen leerlingen ontdekken wat ze leuk vinden en waar ze goed in zijn. Zo helpen we jong talent echt tot ontwikkeling te komen.”
Vernieuwd gebouw
De verbouwing van de Haaksbergse locatie heeft van twee aparte gebouwen één moderne school gemaakt. Alle leerwegen zitten nu samen onder één dak, van vmbo tot en met vwo/gymnasium. ”We ervaren nu al dat onze leerlingen het echt naar hun zin hebben in het gemoderniseerde gebouw. De nieuwe kantine met beweegruimte, bibliotheek, werk-leercentra en de nieuwe pannakooi geven veel saamhorigheid, sfeer en gezelligheid. De drie talentlijnen, Kunst & Media, Sport & Gezondheid en Technologie & Technasium, hebben een zichtbare plek in het gebouw gekregen. Dat we les kunnen geven in een modern Techno Centrum, een sportzaal, kooklokaal en theorielokalen met fijne meubels maakt dat ons talentgerichte onderwijs echt uit de verf komt. We kijken uit naar de nieuwbouw in 2031, tot die tijd zitten we hier goed op onze plek” zegt Marianne Heijting, directeur Assink lyceum. De buitenruimte is mede mogelijk gemaakt door een schenking van het Rabo Coöperatiefonds Zuid en Oost-Twente en nodigt leerlingen uit om te bewegen tijdens pauzes en na schooltijd.
Impressie opening locatie Haaksbergen